wtorek, 18 lutego 2014

"Jestem Bogiem"

Właśnie skończyłam oglądać film pod tym tytułem. Młody człowiek, który po zażyciu pewnych tabletek może zrobić wszystko. Przeczytać książkę w 45 minut, nauczyć się języków w jeden dzień. Walczyć wręcz ze zbirami, na ciosy karate, które pamięta z filmów z Bruce lee. Po zażyciu cudownej tabletki wychodzi z najgorszych opresji. Jest tylko jeden haczyk, gdy jej nie bierze. Jego organizm czuje się coraz gorzej.

Nadal czuję tę ekscytację. Cały czas podczas filmu trapiło mnie pytanie,  co bym zrobiła? gdyby w moje łapy dostała się ta cudowna tabletka?.
Jakbym się zachowała?, przeszłabym na stronę zła?, czy dobra?. A może, zachodzi pytanie, czy tu jest jakaś strona?.

Ilu z nas marzyło o pierścieniu Arabelli?. Magicznej różdżce Harrego Potera?. Czy Lampie Alladyna?.

- Ja to bym tak zrobił, że ta Matematyca by się potknęła o wystający chodnik. I by Raszpla se kulasy rozwaliła. To by na pewno tego sprawdzianu nie było.- mówił rozżalony kumpel w podstawówce natchniony pierścieniem Arabelli.
Ze zrozumieniem spojrzałam na zagrożonego kolegę. Rozmyślając, ile razy to ja kręciłam na palcu, rodzimym złotem, w nadziei, że to w końcu okaże się ten jedyny.

-Fajna ta różdżka Hareggo, rachu ciachu. I szóstka w Totka, już na twoim dachu.- Wykazała się erudycją przyjaciółka. 
- Tak tylko najpierw zaczaruj sobie krzywe nogi, bo na rozum za późno- ciągnęłam złośliwie. Zazdrosna, że być może rzeczywiście przyjaciółce się poszczęści.

A Ja, to jakbym miała Lampę Aladyna. To wyczarowałabym sobie dom z czterdziestoma sypialniami. i byłabym piękna. Tak piękna, że wszyscy by się tylko na mnie patrzyli - Wydawała z siebie jęki samouwielbienia moja druga koleżanka (Ja to miałam znajomych).
-E tam Ewka, teraz też na ciebie wszyscy patrzą. Przez tego pryszcza co masz na czole. A po drugie po co? ci czterdzieści  pokoi?. Jak ty nawet jednego nie potrafisz posprzątać?- Jak to napisałam, to dopiero do mnie doszło, że moje koleżanki były Masochistkami przyjaźniąc się ze mną. 

 Chcielibyśmy być Bogiem. Bawimy się w Boga. Stajemy się Bogiem. A Bóg na to patrzy.
Pozdrawiam

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka