piątek, 2 maja 2014

TęczaTęcza każde dziecko o tym wie, że to magiczny twór, przecież gdzieś na jej końcu znajduje się garniec ze złotem.
Tymczasem dzieci nie wiedzą, jak jest niebezpieczna. Pewna artystka, wykonała piękną tęczę z kwiatków, która miała symbolizować gest pojednania, a także być  symbolem przymierza, miłości, pokoju, nadziei.

Tęcza stała sobie w Brukseli przez nikogo niepokojona. Na chwałę Polskiego Narodu, co by wszyscy wiedzieli, że my tacy postępowi i nie stoimy w miejscu, jak to nieraz nam wytykano.

Często bywa z wszystkim co dobre, szybko się kończy. Więc i tęczę spotkał ten los. Na swoje nieszczęście musiała wrócić do naszego kraju. Gdzie już nie była symbolem pojednania. Tylko żelazem kłującym w oczy. Kwiatki śmierdzą niczym zgniłe jajo, a razem tworzą demoralizujący dzieci i dorosłych maszkaron.

Jak to bywa z politykami, klepią co im ślina na język przyniesie, byle pod publiczkę. Jeden z drugim dodał sobie 2+2 i wyszło mu 5, któryś tam puknął się ostro w czoło i zauważył tęczę rozpostartą nad środowiskami gejowskimi niczym łuna i się zaczęło.

Tęcza musi zniknąć!!!!!. Tak jak torebka w rękach Teletubisia "Tinki winki". Bo ktoś się tam dopatrzył cech męskich w sympatycznym ludziku. Przecież mężczyzna nie może chodzić z torebką!!!. I teletubisie zniknęły, by nie kłuć poniektórych  posłów i posłanki, o których działalności nic więcej się nie słyszało, poza wyrwaniem torebki biednemu Teletubisiowi. 

Twardogłowi, dzielą  wszystko na czarne, lub białe, a przecież tęcza ma wiele odcieni. No z tym muszę się zgodzić.

Postanowiłam być obiektywna i poczuć się jak typowy sfrustrowany widokiem obscenicznej tęczy obywatel. No dobra patrzę na tęczę i co widzę?.

Po pierwsze kwiatki, morze kwiatów. Patrzę na nie krzywym okiem, szukając wyskakującego roznegliżowanego młodziana. Kurde nie ma.
Dobra obejdę ją i zobaczę z drugiej strony, czy jacyś "odmieńcy" nie tańcują ze sobą za ręce. Przecież tego widoku bym nie zniosła, znowu nic.
Myślę sobie może kwiatki są jakieś toksyczne i po ich powąchaniu, czujesz się jakbyś był na paradzie równości w Berlinie?. Nic z tego, kwiatki są plastikowe, żadnych doznań. To w czym rzecz?!!!.

- Ano w tym - powiedziała by moja babcia -  że oni patrzą i nic nie widzą.

 Działają jak zaprogramowani i to jest niebezpieczne. Narzucają swoją wolę, wielu normalnym ludziom, którzy nie mają problemów z tęczą. Bo na co dzień przychodzi im się zmierzyć z dużo większymi. Jak nie stać w  kolejce do lekarza kilka lat, jak wychować na ludzi swoje dzieci. Co włożyć do garnka!!?, kiedy jedyny żywiciel rodziny traci pracę?. Co powiedzieć bliskim, kiedy pozostało ci kilka miesięcy życia?.

Tym się zajmijcie drodzy Panowie i Panie, a wtedy zapewniam ludzie będą szczęśliwi.

Dwa tygodnie temu podczas spaceru po Antwerpii, zobaczyłam przed sobą dwóch młodych chłopaków, którzy przez nikogo niepokojeni szli wolno trzymając się za ręce. I wiecie co?, tęcza naprawdę była z nimi:).

Pozdrawiam

4 komentarze :

 1. Brawo Doroto. Komuś się bardzo musi nudzić by szukać dziury w całym. Dlaczego Tęcza z kwiatów ma demoralizować moje dzieci , które w niej widzą tylko piękną tęczę , a nie wizję skrytego , biurowo/sejmowego podglądacza homoseksualnych pornoli. Jak mam z dzieckiem o równości rozmawiać i tolerancji , skoro z telewizji i innych nośników informacji lecą pełne nienawiści obrazki. Właśnie nienawiść , to jest coś na topie , zwłaszcza w okresie przed wyborami. Nie rozumiem dlaczego potępiają tęczę , czy torebkę Tubisia , a trzęsą się nad pedofilami w sutannach czy bez. Trochę za bardzo się rozpisałam , ale Pozdrawiam i miłego Weekendu Ci życzę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Iwona super, że się wypowiedziałaś w tym temacie. Bo myślałam, że już wszystkich szlak trafił:). Taki tu pomór komentarzy:))). A nie jest prosto zrobić myszką taki rysunek, jak ci się ręka trzęsie:)).
   Trafiłaś w sedno sprawy, nienawiść wyzierająca z każdego newsa z telewizji, powoduje, że nie włączam żadnych programów telewizyjnych. Ja bym im dała jedno przesłanie, odwalcie się od tęczy i zwróćcie ją dzieciom.:)) Odpoczywaj sobie i nie oglądaj wiadomości:)) pozdrawiam

   Usuń
  2. To Ty zrobiłaś ten rysunek ? No bomba :) Jakimś cudem dopiero wczoraj dotarłam do tego posta i co najlepsze - ja tu się wypowiadam u Ciebie , a za chwilę Pan Miller w telewizji na tle czego ? Tęczy :)

   Usuń
  3. Hej Iwona to moje wypociny:)), tak na co dzień to lepiej rysuje:)), ale tą myszką to sobie nie radzę:)). No tak zaczął się wyścig przed wyborami, teraz będziemy mieli parady polityków przed tęczą:))

   Usuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka