poniedziałek, 30 czerwca 2014

Jak spełnić marzenia?
- Jak będę duża to sobie kupię kolorowy telewizor i wideo -
 Dla niewtajemniczonych taka mała przeważnie czarna skrzynka do której wciskało się wielkie kasety z filmem. Nie mylić z kombajnem. Zawsze wykrzykiwałam te słowa, kiedy stary czarno biały szrot (telewizor) znowu odmawiał posłuszeństwa. Trzeba go było wtedy walnąć od góry w dezmer i znowu działał.

Skromne to były marzenia i nie musiałam doczekać późnej starości by je spełnić. Bo litościwi rodzice, skrócili szybciej moje męki.

W czasach nastoletnich zawirowań. Też miałam swoje powody dla których było warto żyć, nie były już tak łatwe do spełnienia. Bo potrzebowałabym do tego rozciągania kołem i jednego pryszcza nad górną wargą. Modelka Cindy Crawford, która nawet nie wiedziała o moim istnieniu, byłaby w szoku. O ile czarnego pypcia, od biedy mogłam sobie domalować. To do rozciągania moich członków kołem, nikt mnie nie namówi. Nie to żebym się nad tym nie zastanawiała. Lecz resztki zdrowego rozsądku, porozstawiane gdzieś po kątach mojej mózgownicy zwyciężyły. Bozia nie dała wzrostu, to trzeba się z tym pogodzić. Taka Megan Fox też nie ma, a jak wygląda!!. 

 Ja wiem, że łatwo jest postawić takie pytanie?. I co z tego przyjdzie?. Możesz zamknąć laptopa, wyłączyć komputer i pójść sobie zrobić kawę. Rozmyślając nad wynaturzaniem blogowej mądrali, albo?.

MOŻESZ PRZESTAĆ JĘCZEĆ I WZIĄĆ SIĘ DO ROBOTY!!!

Bogaci to złodzieje i na pewno okradli kogoś, by opływać w swoje luksusy. Jak ktoś ma dobrą pracę, to dostał ją po znajomości, słyszałam to od sąsiadki, a ona to słyszała od innej, która to przeczytała na jakimś szmatławym portalu, który to powołuje się na wiarygodne źródła. No jak im nie wierzyć?. Bzdura, dlatego nie czytam głupich wiadomości i nie słucham durnych plotek. Jedyna prawda w jaką wierzę to... sam jesteś kowalem swojego losu!!. Będziesz siedział na tyłku i jęczał jak to inni mają lepiej, no to będą mieli.  Przed nami otworem stoi cały świat. Możemy być kim chcemy, lecz zanim to osiągniemy musimy trochę się napracować. Więc....

1) Wyznacz sobie cel

Na początek niech będzie realny. Angielska Królowa Elżbieta, czuje się całkiem nieźle. I nawet jeżeli nagle Bóg, by się o nią upomniał. To jej syn Karol, jest kolejnym następcą tronu. Nie, nawet nie myśl o tym. Może na początek zostań skromnym księciuniem. Im też się nieźle powodzi.

2)  Trochę cierpliwości

Dlaczego pieniądze nie spadają z nieba?. Przyznam istnieje taka możliwość. Jak lecący z forsą samolot się gdzieś w przestworzach rozpierniczy. Lecz szansa na to, że akurat będziesz w odpowiednim miejscu i czasie. Jest tak realna, jak to, że nagle frank szwajcarski znowu będzie kosztował dwa złote w zakupie.

3) Nie trać nadziei 

Na pulpicie mojego laptopa widnieje zdjęcie mojego "marzenia". Jak czasem dopadają mnie wątpliwości i  do głowy zakradają się myśl typu. Jak to kurna ma się udać?.
To otwieram komputer, patrzę na zdjęcie, ładuje baterie i wiem, że na pewno się uda. Jakie to marzenie?. Kiedyś na pewno o tym napiszę. Oczywiście jak uda się je spełnić:)). 

4) Ciągle do przodu

 Potrzebujemy zrobić więcej niż jeden krok. Dlatego tak ważne jest by się nie poddawać. No to przez nogę i dalej mogę!!. 


Jeżeli nadal jęczysz i wyszukujesz powody dla których to może się nie udać!!. Zapomnij o tym co przeczytałeś(aś) powyżej. Nie spełnisz swojego marzenia. Nie nadajesz się do tego. Zawsze możesz zostać "sąsiadką" roznoszącą plotki. 

Dla tych co się nie poddają. Powiem tylko, nie będzie łatwo, ale co z tego?. Gdy się uda spełnić takie marzenie to przecież ono smakuje najlepiej.

Pozdrawiam
 


4 komentarze :

 1. dziekuje Ci Dorotko za to ze jestes i ze piszesz :) bo chociaz Tobie udalo sie mnie na duchu podniesc w ten zasrany poniedziaelk..:( J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej kochana dzięki, że ty chociaż coś napisałaś. Bo już miałam wrażenie, że rzeczywiście piszę tylko do lustra:)))

   Usuń
 2. Mądre słowa i podpisuję się pod wszystkimi punktami. nie ma co siedzieć z założonymi rękami tylko trzeba wziąć życie we własne ręce:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za dobre słowo:)), Serdecznie pozdrawiam

   Usuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka