poniedziałek, 16 czerwca 2014

Koko koko, włosy na ciele kobiety nie są spoko.


Odkąd prehistoryczni, wyleźli z jaskini. I zamieszkali w pierwszym szałasie. Coraz mniej potrzebne im były włosy na ciele, by się ogrzać. Oczywiście mężczyznom się upiekło i nadal nie różnią się wiele od swoich przodków, ale kobiety muszą być bezwłose od stóp do. No prawie do głowy. Włosy musiały zostać, by za co mogli je ciągnąć mężczyźni do szałasu. 

Kiedyś od biedy nogi sarenki (bo takie owłosione), można było schować pod długą suknią. Odkąd suknie zostały zamienione na przepaski biodrowe. Zwane miniówami, kobiety miały już coraz bardziej przekichane. 

Wyjątkiem mogą być tu eskimoski. Szczęściary, żyją sobie przez nikogo niepokojone, na swoim wygwizdowie. I okutane futrem mogą mieć w dalekim poważaniu fanaberie tak zwanego "cywilizowanego" świata. Tylko czy eskimoski są owłosione?.

Jakże radosny okres zimy już się skończył. Dni są coraz cieplejsze i niestety musisz ściągnąć spodnie. No dobra nie musisz, ale chcesz. Bo tyłek ci się upiecze jak kurczak na rożnie. Pierwsze wrażenie jest dla ciebie szokiem. Boże!!, przecież Jeti miał krótsze kłaki na swoich kończynach i do tego były one białe, a nie jak w twoim przypadku czarne. W kontraście z bladością twoich kulasów, może to robić piorunujące wrażenie. Masz wrażenie, że to będzie kolejna rzecz, którą widać z kosmosu. Tylko mur chiński i twoje włosy. Wróg namierzony, trzeba odpalić działa. Lub chociaż kosiarkę. Kosiarka może by i dała radę, ale ściachała by po drodze co się da, łącznie z twoimi "atrybutami mlecznymi", a one mogą się przydać zarówno dzieciom, jak i mężczyznom do zabawy. 

Na rynku jest wiele możliwości, pozbycia się nieproszonych gości. Na pierwszy ogień idzie..

1) Maszynka do golenia

I tak jest teraz lepiej. Bo nasze mamy miały do dyspozycji sprzęt godny rzeźnika. I ciało po tym zabiegu, wyglądało jak krwawa jatka.  
Teraz maszynka jest napompowana kosmiczną technologią, z nutką dekadencji, a ilość ostrzy jest większa niż potomstwo królika.
Kiedy twój facet miał już tego dosyć, że z wyglądu przypomina Taliba, bo ciągle zabierasz mu jego maszynkę. Firmy zwąchały interes i pojawiły się damskie wersje, oczywiście w jakże lubianym przez wszystkie dziewczynki (nawet te dorosłe) różowym kolorze. Lecz czym byłby ten sprzęt bez pianki do golenia?. Tutaj oczywiście też jest wiele kremowych specyfików, żele, pianki, mydełka. Choć osobiście uważam, że pianki są najlepsze. 
Zabierasz się za chaszcze na nogach. Radzisz sobie tak dobrze, jak Buszmen napierniczający w krzaczory maczetą. I jak on powoli widzisz światło w tunelu. 
W końcu udaje ci się uporać z problemem, ale co z tego jak już na następny dzień wróg znowu zaczyna odrastać, a ty na tych krótkich włosach możesz skrobać marchewkę. Więc czas chyba na kolejny pomysł.

2) Depilator w kremie

Nie powiem jest to jakaś alternatywa. Przynajmniej włosy trochę później odrastają. Na rynku jest ich zatrzęsienie i trzeba wybierać ostrożnie, bo czasami włosów się pozbędziesz, a w zamian w prezencie dostaniesz tak wielką wysypkę, że mogłabyś stanąć w szranki z całą grupą ospowatych przedszkolaków, a i tak byś wygrała.
Krem trzeba rozprowadzić w miejscach newralgicznych, czyli prawie wszędzie gdzie się da, oprócz rzęs i brwi. Po tym zabiegu możesz się czuć jak pierniczona truskawka w bitej śmietanie z tą różnicą, że śmietanę można zeżreć, a kremu do konsumpcji nie polecam. 
Jeżeli i ten pomysł ci nie odpowiada, mam dla ciebie alternatywe. Po której facetom stają dęba włosy na klacie. 

3) Depilacja woskiem

No tak, to co nie mieści się facetom w głowie. My rządne gładkich nóg jesteśmy w stanie przeżyć z uśmiechem na ustach. Nic nas nie odstraszy. Ani poważna mina rzeźniczki, tzn. kosmetyczki, ani zbyt wysoka temperatura wosku. To jest dopiero początek. Pani przykłada kawałek papieru, do rozprowadzonego na nogach wosku i w tym momencie zadaje ci pytanie.
- Jak minął dzień?- i odrywa plaster. 
Nie no dzień był zarąbisty, najpierw byłaś cały dzień w pracy, a teraz ktoś cię żywcem odziera ze skóry. Normalnie żyć nie umierać. 

Jak którejś nie odpowiada wygląd lądowiska dla pszczół. To zapraszam na.

4) Depilację laserową

Najbardziej kosztowna, ale jakże skuteczna metoda pozbycia się zbędnych włosów. Już po pierwszym zabiegu, widać niezłe efekty. 

Taki już nasz los, marny, ale własny. Zawsze można się przeprowadzić do Rosji. Bo tam zima trwa dziesięć miesięcy, a później  "tolko leto".

Pozdrawiam

2 komentarze :

  1. Kobiety mają jeszcze w miarę spoko, ale przyszła moda wśród facetów na depilowanie klaty:) Skończy im się błogie lenistwo, będą latać na depilację częściej niż kobiety:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No to bidusie mają przechlapane:) Oj będzie się działo, płacze i lamenty:))

      Usuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka