piątek, 13 czerwca 2014

Nie bądź frajerem, bądź charyzmatycznyCzy zastanawiałeś(aś) się kiedyś dlaczego taka Jolka, Józek, Marysia i Krzysio skupiają przy sobie więcej osób, zawsze gdy przyjdzie im ochota by coś powiedzieć?.


Odkąd sięgam pamięcią. Ludzie zawsze dzielili się na jednostki wybitne, takie jak ja:)). I takie mniej.

Już w podstawówce można zauważyć kto ma silny charakter, a kto nie. Nie mylić z pryszczatymi osiłkami, którzy silni są tylko w grupie. 

Niestety tutaj muszę zaskoczyć, gro ludzi o zapędach dyktatorskich, lub większość naszych polityków. 
Charyzma to nie jest kłapanie dziobem na prawo i lewo, jaki to jestem super chruper, a inni są "gupi".  Charyzmę, tworzy twój sposób myślenia zarówno o sobie, jak i o innych. 

Wiem nie jest lekko zmienić swój charakter. Tutaj znowu natura wybrała za nas i czasem jak głupie osły idziemy za przywódcami, którzy charyzmę widzieli tylko w książkach, a zastąpili ją wybujałym ego.

Na podstawie zapędów dyktatorskich, tych największych ego-palantów ich koniec jest straszny. Co z tego, jak po drodze zdążą narobić tyle zła!!. 

Przestań być miernotą zależną od innych. I na początek polub siebie. To nie znaczy, że masz jak przekupka przy każdej rozmowie kłócić się.
- Ty jesteś głupi
- A nie bo ty jesteś głupi
- Tak!!, to coś ci powiem, to ty jesteś głupi do kwadratu
- A ty do sześcianu.......

Nie to raczej o to nie chodzi. Nie musisz się też gapić co pięć minut w lustro. Co rusz wykrzykując.
- Ale zabójczo dzisiaj wyglądasz!!!!- lub przybierając spokojniejszy ton dodajesz.
- Jakie inni mają szczęście, że mogą mnie poznać. -
Takie myślenie nie tworzy charyzmy, więc jakie?.

Polub innych
Przestań oceniać, obgadywać, żyć życiem innych. Wczuj się w rolę drugiego człowieka. Posłuchaj co ma do powiedzenia. Bądź przy tym naturalny i szczery. Niech inni poczują, że nie udajesz.

Dobra Energia
Optymizm to podstawa, ja wiem, że dzień dniu nierówny. I każdy ma lepszy i gorszy dzień. Więc nie karze ci szczerzyć się do wszystkich, gdy właśnie cię okradli, lub zdechł ci pies. Bo twoje intencje mogłyby być odczytane jako wstęp do choroby psychicznej. Ważne byś ledwie po otwarciu ślepi, nie krzyczał.
- Ale mam przepier....!!, no przesrane!!. Znowu ten kure...i dzień!!. 
Nie tędy droga. Postaraj się na początek, choć zamknąć buzię i uśmiechnij się do żony, męża, psa sąsiada. Zobaczysz poczujesz się lepiej. Aaaa i nie czytaj porannych gazet, tam nigdy nie ma nic optymistycznego.
Chyba, że informację, o naszej Dżoanie, że lubi chodzić po domu nago. Też mi coś, a ja to wychodzę z wanny w futrze!!!?.

Wyluzuj
Przestań wyglądać jak byś połknął(ła) kij od miotły. I nawet jeżeli śpisz w garniturze lub w garsonce. Nie musisz wymawiać, bardzo mądrych słów, po których usłyszeniu twój rozmówca, ma tak durny wyraz twarzy, że  leci zaraz do słownika. By zrozumieć chociaż część z twojej wypowiedzi. Takie pomysły wychodzą na dobre tylko urzędniczym pismom. One z góry mają takie zadanie. No, ale przecież nie o tym miało być. 

Pewność siebie
Zaraz, zaraz, spokojnie. Nie musisz od razu lecieć z dziesiątego pietra na spadochronie, lub wykonać skok na bandżi, po którym wyrżniesz łbem w chodnik tak mocno, że jury złożone z sąsiadów bez gadania przyzna ci same dziesiątki. Wystarczy, że na początek. spróbujesz sobie obrać jakiś cel, do którego będziesz dążyć. Zobaczysz to wejdzie ci w krew. Będziesz chciał(a) osiągnąć więcej. 

Więc już wiesz
Polub siebie
Polub innych
Dobra Energia
Wyluzuj
Pewność siebie (nie mylić z ego)

To tak na dobry początek, dostajesz ode mnie kopa. Reszta zależy od ciebie. Ruszaj do dzieła.

Pozdrawiam


4 komentarze :

 1. Odpowiedzi
  1. I to jest właśnie luz, o którym pisałam:)), patrzcie i uczcie się:)

   Usuń
 2. nic dodać nic ująć, niby takie proste:):) pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może proste nie jest, ale do zrobienia na pewno:))

   Usuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka