poniedziałek, 8 września 2014

Powiększam kolekcję odkurzaczy, nie dam się unijnym dyrektywom


Odkurzacze trafiły pod lupę, naszych unijnych elit. Nikt bezkarnie nie będzie emitował do atmosfery dwutlenku węgla. Dlatego zmniejszono moc szatańskiego urządzenia i niedługo by wypucować swoje mieszkanko. Będziecie tylko siłą swoich płuc wsysać brudy przez słomkę. Prawda, że to ekologiczne?.

Jak to dobrze, że ktoś może za nas decydować. Nie jesteśmy w stanie odpowiadać za siebie. Pomimo bezmyślnego łażenia do szkół i klepania formułek. Nic nam w makówkach nie zostało. Dlatego wybrańcy z Brukseli, by nam dopomóc. Narzucają to co będzie dla nas najlepsze. Odkurzacze są następną rzeczą, która trafiła pod lupę unijnych detektywów. Mieliśmy już banany o zakrzywionym kształcie, które nie odpowiadały unijnym normom. Dzięki tej nowej ustawie słowa "spadaj na drzewo prostować banany", nabrały międzynarodowego wymiaru. Wszyscy chcieli je prostować, by miały słuszny kształt.
Tym razem mędrcy wysiedli ze swych strasznie ekologicznych kilku litrowych limuzyn. Następnie wparowali do budynku rozświetlonego tysiącami ekologicznych jarzeniówek. Wychłeptali tysiące kaw, zaparzonych w ekologicznych ekspresach. Podumali, pokręcili głowami, podpisali papierki i orzekli.
- "Szatanskien moco waten Odkurzaczen, musieć iść won"- co w wolnym tłumaczeniu oznacza. Nie lubimy odkurzaczy o dużej mocy. 

"Producenten  szatanskien odkurzaczen", teraz mają twardy orzech do zgryzienia, bo zastanawiają się jak to zrobić, by przy pomocy wiatraczka napędzanego pracą nóg, stworzyć urządzenie, które skutecznie opędzluje z brudu nasze domostwa. 

Na szczęście w sklepach zostało jeszcze trochę pomiotu Lucyfera o diabelnej mocy. Sklepy będą je wyprzedawać do wyczerpania zapasów. Więc jak za czasów świetności PRL. Postanowiłam powiększyć kolekcję odkurzaczy, bo nie wiadomo co będzie później. I kupiłam drugi do kolekcji. Jak wiadomo od przybytku głowa nie boli. Więc i mnie łepetyna nie boli. Jak urzędnicy unijni, poczytałam, podumałam i wybrałam. Księcia zła i ciemności o straszliwej mocy 1800W, która łby muchom urywa. Jest to odkurzacz bezworkowy w przystępnej cenie. Mały poręczny o sprytnej regulacji mocy. Kiedy potrzebuje maksymalnej siły ssącej upewniam się, że Drugorodny nie jest w pobliżu, bo mi jeszcze dziecko wciągnie.

Takim sposobem, a przynajmniej, aż mi się dwa odkurzacze nie zepsują. Uniknęłam wylizywania zanieczyszczeń pod kafelkami. Później może zrezygnuje z podłóg i będę miała klepisko. Teraz kombinuje, jak przy użyciu kombinerek i żyletki podgrzać wodę na herbatę. Bo unijni szpiedzy już wzięli pod lupę następny produkt, czajniki elektryczne.

Pozdrawiam 


Wszystkie historie, które występują w moich postach są prawdziwe. Oczywiście opisuje je moimi słowami, by chciało mi się o nich pisać. I zawsze podpieram się przy tym humorem.8 komentarzy :

 1. Właśnie w takich przypadkach Unia jawi mi się jako coś zupełnie durnego- te ich dyrektywy to czasem są, za przeproszeniem, o dupę roztrzaść. Sama się zastanawiam, co za niedługo wymyślą- stanie na tym, że zamiast odkurzacza o nawet najmniejszej mocy, będziemy zmuszeni miotłą dywany zamiatać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie dywany?, klepiska będą w modzie:))

   Usuń
 2. hahaha :) dobre :) a ja nic nie slysze o tych unijnych wymyslunkach.... J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana ty nie słyszysz, bo wasz premier o wszystko się rzuca:)) i ci z unii boją się mu coś powiedzieć:)). Za to u nas wszystko przechodzi:))

   Usuń
 3. Oni nie mają serca, ja mam o mocy 2100 i zastanawiam się nad kupnem następnego co ja odkurze gdy będzie o wiele słabszy, dywany z sierści będę wyczesywac szczotką?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki jest ich zamiar, szczotki w ruch, słomki w usta:)) i będzie ekologicznie:))

   Usuń
 4. My mamy diabla o mocy 1800W a i tak ciezko tym ustronstwem bylo wlosy z dywanu usunac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego ja już zrezygnowałam z dywanów:))

   Usuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka