czwartek, 18 września 2014

Ja tam mogę być Człowiekiem Witruwiańskim, tylko jak się do niego dokopać?


Nie wiem. Ja tam mogę się nie znać, na tych wszystkich mądrych rysunkach. Leonardo da Vinci pewnie chciał dobrze rysując Człowieka Witruwiańskiego. Te wszystkie moduły i proporcję, pięknie się odnoszą do roznegliżowanego Apollina, który widnieje na rysunku. W jednym miał rację, raz wyglądamy jak kwadrat, a raz jak koło.

Fajnie wiedzieć, że naszego ciała imają się jakieś proporcje, które trzeba po prostu wyrzeźbić, albo u niektórych najpierw wyheblować, następnie dokopać się do rzeźby dłutem. Ta informacja, bardzo podnosi na duchu. Niezależnie od tego, jak nienawidzimy rozpustny ideał widniejący na rysunku, który w konfrontacji z naszymi członkami powoduje, że chcemy się pod ziemię zapaść. Musimy się zmierzyć z własnymi kształtami, które mają z Człowiekiem Witruwiańskim tyle wspólnego, co Kanye West ze skromnością. 
- Idę na siłownie - zakomunikowała mi Jolka
- Gdzie idziesz, na kotłownie? 
- Nie, na siłownie głuchoto 
- Patrz jednak dobrze usłyszałam, ale wydawało mi się to niemożliwe. 
- Co chcesz nabrałam masy, to teraz czas popracować nad rzeźbą - zakomunikowała Jolka. Masę moja koleżanka wypracowała słuszną, no to ma na czym rzeźbić.
I jak pomyślała tak zrobiła, kupiła karnet za 150 zł bo była zniżka i w ramach promocji dostajesz uścisk wyrzeźbionego osobistego trenera witruwiańskiego (niestety ubrany, ale w lateksy). Jolce starczyło siły na wyrzeźbienie jednego kolana i zmalał jej entuzjazm do siłowni i lateks mena, który chcąc ją zmobilizować do wysiłku krzyczał.
- Lubimy się męczyć!, lubimy się męczyć!. 
Kurde całe życie znam Jolkę, ale pierwszy raz słyszę, by ona lubiła się męczyć. Dlatego by wyjść z honorem z całej sytuacji, kumpela postanowiła się obrazić na cały świat i oświadczyła.
- Jeszcze muszę popracować nad masą.- Jak powiedziała tak zrobiła i kupiła dwie czekolady, trzy batoniki i jogurt naturalny, żeby nie było, coś zdrowego też kupuje. 

Zaiste idealne kształty człowieka, to trudny temat. I przypominają mi się słowa, "Nic nie jest dane nam na zawsze". Ja tam nie będę polemizować z tą teorią, ale żeby od razu nam tak dowalić?. To się nie godzi. Postaram się, usprawiedliwić naród ludzki. I przytoczyć choroby, które toczą jego ciało, przeszkadzając w mu osiągnięciu witruwiańskiego ideału. Pozwólcie, że jak to zwykle bywa, w terminach medycznych. Będę się posługiwać łaciną. Ukończyłam korespondencyjnie kurs, na lekarza dziesięciu specjalizacji, więc jak pewnie się domyślacie jest mi łatwiej.
1) Stopy 
Platfusos haluksenos w szpyrnicas ukrytis.
2) Nogi
Kłodos słonios, upierniciones cellulitis.
3) Brzuch
Lustrzycus zaawansowanus i platfusos i przyrodzenios oni nie zobacius.
4) Ręce
Przeszczepos żylastus, 
5) Piersi
Cycus zwizus
6) Szyja
Karkonos obleczones w łancuchos
7) Głowa
Mordus zakapiorus, co tylkos matkus kochus 

Te wszystkie choroby, powodują, że dochodzę do jednego wniosku. Ja tam mogę być Człowiekiem Witruwiańskim. Proszę bardzo, mogę być. Tylko ja się pytam, jak mam to zrobić?.

Pozdrawiam

8 komentarzy :

 1. Numer 4 spowodował, że aż na ekran naplułam ze śmiechu:). Nie przypuszczałam, że tak mi blisko do człowieka witruwiańskiego, można nawet stwierdzić, że jesteśmy kompatybilni!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha to u ciebie jest idealnie, czyli nie trzeba nigdzie się dokopywać:))

   Usuń
 2. A mój dziadek mawiał, że żeby mieć kondycję i figurę, to trzeba się do roboty fizycznej brać, a nie latać na głupie siłownie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, a mój dziadek mówił, że od fizycznej pracy to się można tylko garba dorobić:)). chyba musimy znaleźć złoty środek:))

   Usuń
 3. Jogurt naturalny daje rozgrzeszenie...zawsze mam go lodówce... obok puddingu czekoladowego :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jogurcik naturalny, musi się znaleźć w każdej szanującej się lodówce:)) Trzeba stworzyć chociaż pozory diety:))

   Usuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka