wtorek, 28 października 2014

O samorozwoju, czyli "Blog Forum Gdańsk 2014"


Gdańsk leży prawie za miedzą Gdyni, jeśli nie liczyć małego Sopotu, który w naszym zespoleniu przeszkadza. Dlatego na "Blog Forum Gdańsk" mogłabym pójść nawet w kapciach. Pod warunkiem, że byłyby to sportowe kapcie.

W końcu nadszedł ten moment i zgłosiłam tryumfalnie swoją kandydaturę. W odpowiedzi dostałam, krótką i wyczerpującą odpowiedź. Za krótko prowadzisz blog, trzeba to robić przynajmniej rok. Co w wolnym tłumaczeniu oznacza. Goń się, trochę samokrytyki!.
Musiałam przełknąć gorzką pigułkę. Darmowe obiady i impreza za free to coś czego nie uświadczyłam odkąd skończyłam 25 lat i raczej mam marne widoki by coś się poprawiło w tym kierunku. Najgorsze, że nawet obrazić się nie mogłam, bo kogo to kurna by obchodziło?.

I nadszedł ten wielki dzień, kiedy do Gdańska zjechali najznamienitsi blogerzy i resztka pomniejszych szczęściarzy. Czekałam na pierwszą relację w internecie. I się w końcu doczekałam. 

Zasiadłam wygodnie z laptopem na kolanach. I parującą kawą w dłoni. Z początku nie chciało się otworzyć, ach te "internety" radiowe. Później coś tam przemieliło i w końcu eureka, otrzymałam obraz. Od razu zaczęłam z grubej rury. Trafiłam na "pojedynek" Tomka Tomczyka (Kominka) z dziennikarzem, w którym rolę rozjemcy wcieliła się Karolina Korwin-Piotrowska. Fajna merytoryczna rozmowa, przy której po prostu dobrze się bawiłam. Dziennikarka uświadomiła mi jeszcze jeden minus moich prac. 
- Pisz, ale na boga krócej!!
Pani Karolino postaram się. 

Później była jakaś przerwa w połączeniu, ale na szczęście na krótko. I zaczeli prelekcję zagraniczni blogerzy. Kiedy nasz gość z Chin tłumaczył, dlaczego jego blogowanie jest znacznie trudniejsze od tego co robi Dorcia na swojej stronie. I w odróżnieniu od niej, on za swoje uzewnętrznienia mógłby stracić w swoim kraju życie. Kamerzysta by sprawdzić reakcję widzów co rusz pokazywał jakiegoś blogera, który o dziwo zamiast patrzyć na scenę. Wlepiał gały w swojego smartfona, lub pukał w tablet. Wywody blogerów z Ukrainy, Kaliningradu i Egiptu, spotkały się z podobnym entuzjazmem. Żeby chociaż pisali listy do Amnesty International, o uwolnienie jakiegoś blogera z więzienia. Nie oni zajmowali się pierdołami, czyli siedzieli na moim blogu. Jak wiadomo, ja akurat nie mogłam im poświęcić swojej uwagi. Bo właśnie się za nich paliłam ze wstydu przed komputerem. Dlatego trochę się minęliśmy. 


Ten obraz pokazuje prawdę starą jak świat, którą w nasze oporne mózgownice próbował wbić pan od Techniki. 
- Weź ty się zachowuj. Byle jak, ale się zachowuj!.

Pozdrawiam

8 komentarzy :

 1. Łożesz matko, najznamienitsi blogerzy, normalnie odjechałam:). A poważnie nie miałam pojęcia, co to ten blog forum Gdańsk. Jak chcesz możemy sobie zrobić blog forum Genua, to też portowe miasto i to nawet chyba większe:). Tak to już jest w tym blogowym świecie, że jednych się zaprasza, innych nie. Wszystko zależy od liczby odwiedzin, a nie stylu pisania, więc nie przejmuj się. Jeszcze ich zakosisz:). Trafna uwaga na końcu z tym spalaniem się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej dziękuję za zaproszenie, oczywiście z przyjemnością przyjadę na Blog Forum Genua. Obiecuję, że nie będę korzystać z telefonu, tabletu, ani innego ustrojstwa, podczas gdy będziesz prowadziła prelekcję:)

   Usuń
  2. Sabina ja tez nie znalam tego ''blog forum Gdansk''. Ale jak zrobicie blog forum Genua to wysle podanie :D

   Usuń
  3. Oczywiście twoje zgłoszenie już przyjęte:)

   Usuń
  4. Dorota, prelekcje zostawie Tobie, bo ja to niesmiala jestem i publicznie wypowiadac bym sie nie odwazyla. Zas Ewa moze byc sekretarzem imprezy!

   Usuń
 2. Nawet nie wiedziałam, że tacy są... Ja to bym pojechała na zwykły poglądać moich ulubieńców ale do tego potrzebny wehikuł...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha kochana nie wiedziałam, że chcesz mieć ze mną spotkanie:))) To się da załatwić:)

   Usuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka