środa, 5 listopada 2014

Zrobię sobie szablon na bloga


Tak sobie pomyślałam pewnego pięknego dnia. I jak pomyślałam tak zrobiłam.

I wszystko by było cycuś glancuś, prawie jak po rewolucjach Magdy Gessler. Gdyby nie jeden mały szczegół. Jak się za dużo myśli to później głowa boli

Wiedziałam tylko jedno, tak jak było poprzednio nie mogło zostać. Podeszłam do tematu profesjonalnie. Spędziłam kilka dni na szukaniu szablonu odpowiedniego dla mnie. Po trzech dniach nieodzywania się do rodziny ( nie miałam na to czasu) i prawie zasłabnięciu z głodu. Udało mi się wytypować sześciu zwycięzców, z których wybrałam trzech, a z tych nie wybrałam ani jednego. Normalnie pełen sukces i znowu byłam w ciemnej du...
Jak każdy nie lubię porażek. Dlatego łaskawie spojrzałam na oryginalny blogerowski szablon i miękkim głosem powiedziałam.
- Chodź kochasiu do mnie.

Kochaś niczym się nie wyróżniał, a dzięki mnie miało się to wszystko zmienić. Przynajmniej nie pozostawiłam mu innego wyboru. On albo ja. Wiadomo kto był dla mnie ważniejszy!.

Wymagająca nie byłam;
 • Blog miał być czytelny
 • Schludny
 • Śliczny zagraniczny
 • Nie wyszukany, ale prosty
 • Prosty, ale nie zanadto 
 • I taki, by innym oko zbielało
Wszystko miało się poruszać kręcić świecić i przeciętnego czytelnika informować, że trafili na profesjonalny blog. 
Jako, że z kodem HTML jestem za pan brat, razem chodziliśmy do szkoły. Dlatego czułam, że to będzie owocna współpraca. Tym razem postawiłam na jaśniutki szary, gdzieniegdzie przeplatany różem, czy jak ja wolę mówić łososiem. 
Ikonki społecznościowe wybrałam szare. I przy pomocy bloga Hafiji udało mi się sklecić coś takiego.
Nie potrzebowałam tyle gadżetów, więc poprzestałam na czterech, które były mi potrzebne. Lecz to było dla mnie za mało. Ikonki miały się poruszać. Hafija także w tym temacie okazała się nieoceniona. Ikonki się poruszają. Mogłam się skupić na pasku z aktywnymi etykietami, które miały się podświetlać. Wiadomo kto mi w tym pomógł. Dziewczynie należy się za to pomnik. Udało mi się samej sklecić coś co uważam za zadowalający efekt, może jakieś szczegóły dopracuje, myślę jeszcze nad nagłówkiem. 

Najważniejsze, że wracam do żywych i przynajmniej na jakiś czas pracę z szablonem sobie odpuszczam.

Pozdrawiam

 

 

12 komentarzy :

 1. No i git! Moze tez powinnam zmienic szablon, jakby co, skontaktuje sie z Toba i mi pomozesz:). Ten podoba mi sie bardziej od poprzedniego, bo jest subtelniejszy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo tu teraz ładnie i elegancko! Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi również się podoba ;) Efekt końcowy bardzo dobry, szczególnie jeśli masz chęć nieustannie go ulepszać to na pewno będzie co raz lepszy ;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka