sobota, 10 stycznia 2015

Nie jest dobrze, jak jest dobrze


http://tenthamendmentcenter.com/

Wiecie co?. Ostatnio nie wiem co się dzieje na świecie. I naprawdę dobrze mi z tym.

Usiadłam sobie wygodnie przed telewizorem. Smaczne kanapeczki we wszystkich kolorach tęczy, leżały na talerzyku. Czego tam nie było, wędlinka ze świnki obowiązkowo z ekologicznego chowu. Pomidorek i ogóreczek prawie jak te nowalijki na wiosnę i papryczka czerwona jak pomalowane usta mis świata. Włączyłam program. I się zaczęło.

Jedna partia z drugą partią się boksuje. Przekonując prowadzącą i widzów przed telewizorem.
- Oni są głupi i tylko kradną
- Nie to ci są głupi i tylko kradną
- A ci nie dość, że są głupi to jeszcze mają wrzód na dupie!
Nawet się zainteresowałam, w końcu jakaś odmiana. Dlatego posłuchałam argumentów innej partii.
- Oni są głupi i tylko kradną! - i mi przeszło.
Obojętnie jaka partia, argumenty przeciwko sobie mają takie same.
 
Przełączyłam na inny program, patrząc lubieżnie na kanapki. Jakiś statek się przewrócił. Ileś ludzi zginęło, na domiar złego zachodzi obawa, że przewoził nielegalnych imigrantów, więc ilość ofiar na pewno wzrośnie.
Dzieci głodują, ilość sprzedanej broni wzrasta. Ktoś tam sobie zbudował bombę w domu. Będzie wojna?. Jednak nie będzie wojny. Jutro koniec świata!. - Cholera to muszę się przygotować. Tylko co się pakuje na wypadek końca świata?. Na szczęście nie muszę się tym martwić, bo za godzinę go odwołują.
- O! - pomyślałam, może przełączę sobie na coś lekkiego?. Wybory mis, co może być złego w wyborach mis?. No właściwie nic, tylko to nie są prawdziwe kobiety. Większość po operacjach plastycznych, które kosztują majątek. Uczciwie by powiedzieli, wybory mis kliniki takiej, a takiej i niech między sobą rywalizują.
 
Teraz sprawa francuskich karykaturzystów. Media ich biedne ciała rozszarpują bardziej, niż kule napastników!.
 

- Czy naprawdę nic dobrego nie dzieje się na świecie? - powiedziałam do kanapek. Te uparcie milczały.
 
Pozdrawiam
 
 
 
 
 
 

12 komentarzy :

 1. Świat jest taki, jaki jest. Raczej na to nic nie poradzimy.Trzeba żyć,i na wiele rzeczy przymykać oko.Pozdrawiam Cie serdecznie,buziaki:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edytka ja jestem z tego typu ludzi co nie starają się przymykać oko na to co mnie denerwuje. Może jak będzie więcej takich osób jak ja, to coś się zmieni.

   Usuń
 2. Dobre rzeczy się nie sprzedają sensacje robią złe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz co myślę, że ludzie już rzygają tymi złymi informacjami, ale media uparcie starają się tego nie zauważać. Zresztą co to za ludzie, których interesują tylko złe wiadomości

   Usuń
 3. Ja staram sie nie ogladac wiadomosci, bo przeraza mnie to, co dzieje sie na swiecie. Najlepiej by bylo pozbyc sie telewizora, bo wszedzie jedna, a ta sama papka, a jak fajny film nadaja, to zaczyna sie o dziesiatej wieczorem, kiedy juz prawie zasypiam:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha Wiadomości to tylko złe informacje, można się pociąć od samych informacji. Masz rację, żadnego filmu nie można obejrzeć, bo najpierw jest ta papka serialowa, którą wszędzie próbują nam wcisnąć.

   Usuń
 4. Niestety do dobrych wiadomości trzeba dokopywać się samemu i wierzyć,że jednak żyć się da...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to naprawdę trudno:). No jak próbujesz przeczytać dobre informacje, to zaraz obok wyskakuje ci ta zła:)

   Usuń
 5. Dlatego nie mam telewizora- super sprawa, polecam ;-) Anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Ania nie zrezygnuje z telewizora, ale od dawna służy mi tylko do oglądania filmów (czyt. horrorów), a to moja pasja:)

   Usuń
 6. Ach, ja też jak włączam wiadomości, to po kilkunastu minutach mam dość. Faktycznie karmią nas tylko złymi newsami, bo te z pewnością lepiej się sprzedają. Oglądając informacje, dochodzimy do wniosku, ze świat jest zły, podły, zepsuty do szpiku kości. A gdzie w tym wszystkim my? Zwykli ludzie, którzy od czasu do czasu chcieliby usłyszeć "dobrą nowinę"? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Kasia, taka prawda. Robią z ludzi idiotów i nakręcają złymi wiadomościami. Świat jest ogromny i zawsze działy się w nim straszne rzeczy. Niech pokażą te dobre, przecież ich też jest dużo.

   Usuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka