poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Kto jest inteligentny?

 
Gdzieś kiedyś przeczytałam takie słowa. "Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligencja jest to, że się z nami nie kontaktują". Piłeczka pingpongowa zaczęła się obijać o brzegi mojej pustej mózgownicy i pomimo zrozumiałych trudności. Postanowiłam się zastanowić nad głębią tych słów.

Inteligentny. Już samo słowo nastręcza problemów by je dobrze wypowiedzieć, a co dopiero taką osobą się stać!. Jednak zdecydowana większość z nas dąży do tego by być człekiem inteligentnym, a przynajmniej by inni nas za takiego uważali. Dlatego postanowiłam trochę poszperać w gąszczu szarych komórek i zastanowić się kto z łatwością by zasługiwał na to miano, a co tam, myślenie przecież nie boli?, a że zdarza mi się to rzadko, więc tym bardziej mogę sobie na to pozwolić.
 
            CZY OSOBĄ INTELIGENTNĄ JEST?
 
  • Ktoś kto czyta książki z taką szybkością jak pelikan połyka ryby, a do innego człowieka nie potrafi się odezwać słowem
  • Być może jest to ta "sympatyczna" pani z hali targowej, która sobie wykombinowała, że wspomoże emerytów sprzedając im po niższej cenie zwiędłe warzywa i owoce. Dla każdego z nich ma dobre słowo na drogę "zabierać i wypieprzać!"
  • Może jest to wasza koleżanka, lub kolega z pracy, którzy tak się ślizgają na waszych plecach, a ich motto przewodnie brzmi. "Tak robić by się nie narobić, a dobrze zarobić!"
  • Może to jestem ja, która zawsze udaję mądrzejszą niż jestem i co gorsza niektórych udaje mi się na to nabrać!
  • Lub ten Kowalski spod piątki, który pięć razy podchodził do matury, więc wszystkie rozumy pozjadał i teraz wszystkich poucza?
  • Czy do tego doborowego towarzystwa może dołączyć światły wykładowca, który w pracy jest cenionym i lubiany, a po pracy swojej rodzinie robi poligon wojskowy?
 
 
Tyle pytań, żadnych odpowiedzi. Mądry był, ten co prawił. "Głupi jesteś i głupi umrzesz". Moi drodzy, to po co się tak z tą inteligencją szarpać?.
 

Pozdrawiam
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka