środa, 16 marca 2016

Brzydka mądra - Ładna głupia


    My kobiety to mamy, wiecznie się o coś do nas przychrzaniają. Za ładna! Za mądra! Za głupia! Za gruba! Za chuda! Za, za, za... Aż chciałoby się powiedzieć, a weźcie się wszyscy odchrzańcie ode mnie! Może trzeba tak zrobić?!


    

     Nie wiem o co chodzi, ale indoktrynacja wciąż tra. Ciągle nam każą, choć mentalnie rywalizować ze sobą.Te cholerne stereotypy!:

BRZYDKA KOBIETA 
      
    Jest to zbiór cnót wszelakich! Co prawda biedaczce się nie poszczęściło, bo szpetna jak dupa słonia. Jednak nadrabia to intelektem, zamiłowaniem do workowatych strojów, co działa tylko na jej korzyść. Nie będzie się ze swoim cielskiem obnosić i straszyć dzieci! Kiedy już wróci z tej uczelni, gdzie próbowała wcisnąć trochę rozumu do zakutych łbów ładnych panienek. Wejdzie tanecznym krokiem do kuchni, ciasto upiecze i jak Jagna z "Krzyżaków", ułoży na ławie orzechy i "z nagła przysiędzie, to wszystkie pokruszy". Dobre to "dziewcze" i cnotliwe. Ma szacunek ogółu, kiedy w kościelnej ławie zasiądzie,  tylko urody jej brakuje!


        [Jej przeciwnikiem i odwiecznym wrogiem wizerunkowym jest:]


PIĘKNA KOBIETA

     Czyli tak zwany pustak do kwadratu! Ta też ma problem. Urodziła się jako ładne dziecko, stała się ładną kobietą. To przewinienie skazało ją na wieczną banicję, przebywania z jej podobnymi. Nie ma odwrotu, by ten wizerunek poprawić. Cechy charakterystyczne: 
  • Dwie szare komórki w tym jedna w stanie agonalnym
  • Cały czas trzyma lusterko w dłoni i wykrzykuje - Jaka ja piękna! Jaka ja piękna!
  • Miała kiedyś dwie książki w dłoni. Jedną zgubiła, a drugą popsuła!
  • Jak je, to musi zamykać oczy, bo istnieje obawa, że sobie widelec w oko wsadzi!
  • I po urodzie, jej najważniejsza wada! Jest zgrabna!
      I tak, to się ciągnie latami. I nic się nie zmienia. O co walczymy? O urodę?! O mądrość?! O lepsze samopoczucie gdy dowalimy innej?! O co?! My kobiety zamiast trzymać sztamę, same sobie pod nogi kłody rzucamy! Wiem ciężko to będzie zmienić, ale nie jest to niemożliwe. Odrzućmy stereotypy i kompleksy! Podajmy sobie ręce! Brońmy się nawzajem! Kiedyś ktoś mądry powiedział: "Nie to jest ładne, co jest ładne. Tylko to, co się komu podoba!" Zrozumiałaś sens?! Mam nadzieję, że tak, bo od teraz zaczyna się dla ciebie nowe życie.


Pozdrawiam

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka