Decay 2015 (Rozkład)       Wbrew temu, co może sugerować plakat ten film to nie horror, dużo lepszym określeniem będzie dramat
    

    Główny bohater Jonathan, to mężczyzna po trzydziestce. Cichy, spokojny, nie wadzi sąsiadom. Każdego ranka udaje się do wielkiego parku rozrywki gdzie pracuje jako konserwator. Teren jest zamknięty i tylko górskie kolejki majestatycznie pnące się w górę, przypominają o czasach kiedy wszystko tętniło życiem.

    Nie ma przyjaciół, jeśli nie liczyć codziennych kontaktów z kolegą z pracy i sąsiadki, która powiedzmy, że się nim opiekuje. Jego azylem jest dom. To co na zewnątrz wzbudza w nim niepewność. Pozasłaniane okna, półmrok panujący w pokojach i piwnica, która kryje jego piękny sekret. Jonathan hoduje storczyki, które fotografuje, a odbitki umieszcza na ścianie jak trofea.   
   Wszystko się zmieni kiedy pewnego dnia do jego domu włamują się dwie dziewczyny. W wyniku nieszczęśliwego wypadku jedna z nich umiera, a druga  uciekając, ginie pod koła rozpędzonego samochodu. Nie ma świadków w domu jest trup młodej kobiety. Od tej pory ona będzie jego "nową przyjaciółką", a miejsce zdjęć storczyków, zastąpią jej fotografie. Tylko kto normalny tak robi?!


   To dobry film, ale nie należy do łatwych w odbiorze. Widz walczy z obrzydzeniem, obserwując jego mozolne próby w walce z rozkładem nowej towarzyszki. By za chwilę litować się nad Jonathanem i wściekać się na jego matkę, która chorym zachowaniem sprawiła, że stał się tym kim jest. Jaki będzie finał? Czy "śpiąca królewna" odnajdzie spokój i co stanie się z naszym bohaterem? O tym już musicie przekonać się sami.


Pozdrawiam 
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Copyright © 2016 Mam do powiedzenia , Blogger