"Sędzia" - każdy z nas jest inny

kino Polska
Rodzina, czy rzeczywiście z nią najlepiej wychodzi się na zdjęciu?.


Ten kto nie ma dziecka, nawet niech nie próbuje sobie wyobrazić, co czuję rodzic patrząc na swoją latorośl?. Ta duma, kiedy powie pierwsze słowo, zawiąże sznurowadła w rachityczną kokardę , czy przyniesie piątkę z trudnego sprawdzianu. Niestety dziecko to też obawy o jego przyszłość. Przecież kiedyś osesek z małego słodkiego brzdąca staje się odrębną jednostką, ze swoim charakterem tak różnym od tego, jakie chcielibyśmy w nim widzieć. Czy jesteśmy gotowi nie oceniać go przez pryzmat naszych pobożnych życzeń?.
 
 
Hank Palmer (Robert Downey Jr.) różni się od swoich dwóch braci.  To typowa rodzinna czarna owca. Jego ojciec Joseph Palmer (Robert Duvall) jest powszechnie szanowanym i znanym z uczciwości sędzią. Hank, nie pasuje do tej idealnej układanki z żywego dziecka wyrósł niepokorny nastolatek. Jeden jego błąd z młodości zaważa nie tylko na jego życiu, ale również całej rodziny. Paradoksalnie, to co czyni go wyrzutkiem w oczach ojca, czyli dzikość,upór, nieopanowanie, pozwala mu zostać świetnym prawnikiem. W pracy nie jest lubiany, ma ksywkę obrońcy tych nieuczciwych. Zresztą sam twierdzi, że "tych uczciwych na niego nie stać". W życiu prywatnym mu się nie wiedzie. Jego małżeństwo wisi na włosku, ma wspaniałą i mądrą córeczkę, której nie poświęca zbyt wiele uwagi. Pewnego dnia dostaje informacje, że jego mama zmarła, więc z niechęcią udaje się w tę podróż do przeszłości. Na miejscu czeka go jeszcze jedna wiadomość. Jego znany z uczciwości ojciec, zostaje oskarżony o morderstwo.
 
"Sędzia" to opowieść o tym, że rodzina jest ważna i nigdy nie jest za późno na zmiany, a najlepiej zacząć je od siebie.
 
Pozdrawiam
 
 
 
 
 
 

18 komentarzy:

 1. Nie znałam. Brzmi intrygująco!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest jeden z tych filmów, który powinno się koniecznie zobaczyć:)

   Usuń
 2. Już dla samych aktorów warto obejrzeć film. Robert Duvall to w sumie niedoceniony aktor, a Downey Jr wrócił na szczyt po narkotykowym skandalu. Film pierwsza klasa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, Robert Downey Jr. jest idealnym aktorem do tej roli, któż jak nie on wie jak to jest być na dnie. Co do Duvalla, to czapki z głów, świetny aktor:))

   Usuń
 3. Szkoda, że tak rzadko oglądam filmy, a jeśli już, to raczej coś lekkiego, żeby po prostu się zrelaksować. Np. w lutym wybieram się na filmowego Greya ;-) Tak sie jakoś porobiło, że słowo pisane aktualnie zdecydowanie u mnie przeważa.
  I właśnie dlatego mówię "szkoda", bo tyle mnie omija. Jednak nie zawsze mozna mieć wszystko :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też uwielbiam książki i jak tylko czas mi pozwala to też wolę czytać:)). Praktycznie nie oglądam programów telewizyjnych, ale lubię dobre filmy i z nich nie zrezygnuję:))

   Usuń
 4. Ciekawie się zapowiada do tego dobra obsada.. Lubię takie filmy. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym filmie, wszyscy aktorzy grają na najwyższym poziomie:)

   Usuń
 5. Słyszałam już o tym filmie i mam w planach go zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Udało mi się zobaczyć. I zgadzam się- to jeden z tych filmów, których nie można pominąć. Super!.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oglądałam i polecam ! Nawet bardzo polecam !

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam film. Daje do myślenia, chociaż może to realia amerykańskie, ale problemy chyba również polskie...

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Copyright © 2016 Mam do powiedzenia , Blogger