" I Spit on Your Grave" (Bez litości 2010r.), nie ma przebaczenia dla gwałciciela


kino świat


Ten film, powinien być przestrogą dla każdego gnojka, któremu choć raz przemknęła przez tępą łepetynę myśl, by kogoś zgwałcić. 

To nie jest zwyczajny horror i według mnie nie powinien być tak traktowany. Uznany w pewnych kręgach za zbyt śmiały i szokujący, był bojkotowany w wielu kinach. Ja jestem innego zdania. Gwałt nigdy nie jest delikatny i może niech obejrzy ten film więcej  osób, by w końcu otworzyć oczy na ten problem. Dla niektórych facetów, kobieta jest jedynie obiektem seksualnym. Znaczy tylko tyle, jak wygląda i ile może zaoferować jej ciało. Takiemu pajacowi nie w smak, że to nietylko chodząca wagina, ale człowiek z krwi i kości.

Nie inaczej było z Jennifer Hills. To młoda pisarka, która właśnie chce napisać kolejną książkę. Dlatego wynajęła domek w odludnym i zacisznym miejscu, by w tak uroczym zakątku oddać się swojej pracy. W trakcie podróży do celu, zatrzymuje się na stacji benzynowej. Tam dzięki ciętej ripoście, wygrywa potyczkę słowną z miejscowym cwaniaczkiem.  Taka sytuacja nie mieści mu się głowie. Młoda, atrakcyjna i jeszcze ośmiela się myśleć?!!. Trzeba jej zetrzeć ze ślicznej buźki, ten pewny siebie uśmiech. Idiota wraz z kolegami, napadają ją w domu. Najpierw dręczą ją psychicznie. Oczywiście jest to typowa zabawa w kotka i myszkę i Los Jennifer jest już od początku przesądzony. Zostaje brutalnie zgwałcona. Po czym kiedy nie jest już oprawcom do niczego potrzebna, po prostu ma zginąć.
Jak to mówią - "Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy". Dziewczynie cudem udaje się wydostać z rąk oprawców. Tak, to jest właśnie ten moment, jej moment. Czas zemsty nadchodzi..... Jeżeli komuś nie w smak brutalność tego filmu. Niech pomyśli, że w prawdziwym życiu co sekundę, ktoś jest gwałcony i nie piszę tylko o kobietach. Jaka kara powinna spotkać oprawców?. Czy naprawdę jesteśmy skazani na łaskę i niełaskę zwyrodnialców?. Obejrzyjcie ten film, tam znajdziecie odpowiedź.

Pozdrawiam 

12 komentarzy:

 1. Muszę obejrzeć ten remake. Jestem w miarę świeżo po oryginalnej wersji z 1978 roku, i jestem ciekawy czy całość została pokazana w takim samym surowym klimacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej ta wersja jest trochę bardziej rozbudowana niż ta z 1978 r i na pewno nie ustępuje starszej wersji

   Usuń
 2. Teraz nie dałabym rady go obejrzeć, ale muszę to po porodzie zrobić...dla takich zwyrodnialców zemsta jest najlepsza czym bardziej brutalna tym lepsza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak kochana, widzę, że będziesz miała duże zaległości:) ale spokojnie urodzisz i wtedy wszystko nadrobisz

   Usuń
 3. No ja się tym razem pooddddajjjjęęęęę....

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiesz co, ja jestem za radykalnymi metodami co do gwałcicielów. Może wtedy by im ochota przeszła na takie czyny? Bierze mnie coś, gdy słyszę opinie oszłomów, że kobieta sama sobie jest winna gwałtu, bo prowokuje itp. To co, mamy w sutannie chodzić? Każdy pretekst jest dobry, by wytłumaczyć gwałt, choć nie ma na to wytłumaczenia. Z drugiej strony czytałam gdzieś, że 20-tu więźniów zgwałciło współwięźnia, bo ten najpierw wykorzystał, a później zabił dwuletniego przybranego syna. I jak mu współczuć?

  A co do filmu, to podzielam zdanie Urwisowej mamy- też nie dałabym rady go obejrzeć, choć w ciąży nie jestem:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda kobieta nawet w takich niby "cywilizowanych" krajach, nie jest traktowana jak człowiek, tylko obiekt do oceniania, a ci co najgłośniej krzyczą, że kobieta jest winna sobie, wydaje mi się, że sami mają coś do ukrycia. Jennifer wie jak rozwiązać ten problem:)

   Usuń
 5. Prawo jest zbyt łagodne w tej kwestii. W USA są stany gdzie dopuszczalne są samosądy, i bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem za tym by kary dla takich przestępców, były bardziej wyrafinowane:)

   Usuń
 6. Oglądałam tą część i drugą . Film dość mocny , ale warty obejrzenia bo naprawdę gdyby jednemu czy drugiemu zwyrodnialcowi się taka sytuacja przydarzyła to przestępczość w tym kierunki by spadła . Ja długo nie mogłam dojść do siebie po tym wszystkim co tam widziałam ( dwójka była dla mnie drastyczniejsza ) i wyobrażałam sobie że jakąś kobietę taki los właśnie spotkał .

  Ps . Mój mąż oglądając drugą część mało nie zemdlał widząc co Ona tam wyrabiała z nimi .., :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie oglądałam dwójki, ale widziałam ten film z 1978 i 2010. W wolnej chwili obejrzę dwójkę. Zdaję sobie sprawę, że facetom nie w smak to co robi oprawcom ta kobieta:))

   Usuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Copyright © 2016 Mam do powiedzenia , Blogger