"Wyspa lalek" nie wybierajcie się tam z dziećmi


Isla De Las Munecas (Wyspa Lalek). Dobrze zapamiętajcie tę nazwę. To jedno z tych miejsc na świecie, gdzie możecie przeżyć horror na żywo.

Na południe od Mexico City, gdzieś na terenach poszarpanych przez kanały Xochimilco leży wiele wysepek, ale tylko jedna z nich zasługuje na uwagę.

Kiedy uda wam się podstępem zdobyć łódź, a zaręczam nie będzie to łatwe,  bowiem miejscowi, ze strachu nie zapędzają się w to miejsce. Załóżmy jednak, że przekupiliście jakiegoś gringo i właśnie płyńcie w kierunku "Wyspy Lalek". Nie musicie się martwić o GPS, nie da się jej przeoczyć. Już z daleka widać ich powieszone ciałka. Co się stało w tym miejscu?. Dlaczego ktoś tak okrutnie sobie zażartował z czegoś, co milionom dzieci przynosi tyle szczęścia?.
 
Wszystko zaczęło się pięćdziesiąt lat temu, kiedy koło wyspy utonęła mała dziewczynka. Jej wołanie na ratunek, usłyszał pustelnik Julian Santana Barrera. Niestety nie udało mu się małej uratować. Niedługo po jej śmierci, wyłowił z wody lalkę. Następnego dnia znalazł w wodzie drugą. Po kilku dniach jego kolekcja powiększyła się o kolejną zdobycz. Odludek uznał to za znak i postanowił złożyć zmarłej swoisty hołd. Zdeformowanymi ciałkami lalek zaczął przyozdabiać wyspę. Zabawki zdobyte na śmietnikach, lub przekazane przez ludzi, którym już nie były potrzebne, robią upiorny widok. Powyrywane włosy, wyłupione oczy, oderwane kończyny, czasy świetności dawno mają już za sobą. Wiszą na drzewach jak skazańcy, lub poprzybijane do płotków z niemym krzykiem na ustach, są strażnikami  na tej wyspie.
 
Sam Barrera skończył smutno, podobno utopił się w tym miejscu, gdzie przed laty zrobiła to mała dziewczynka. Przez całe swoje życie wszystkich zapewniał, że słyszy krzyki jej ducha. Ponad 1000 lalek, nie ukoiło jej cierpienia. Kiedy tam pojedziecie, pamiętajcie by zabrać lalkę dla dziewczynki. Ona już tam na was czeka.
 
Pozdrawiam


16 komentarzy:

 1. Masakra,wyspa szaleńca. Dobrze,że mieszkam daleko...... Pozdrawiam serdecznie,Edyta:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha a ja odwrotnie żałuję, że mieszkam tak daleko:))

   Usuń
 2. Chyba tam się nie wybiorę... Film mi wystarczył. Dobrze,że do spania jeszcze trochę czasu- jakoś ochłonę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja po cichu na ciebie liczyłam:)) taki zawód:)

   Usuń
 3. Jakie przerażające zdjęcie! Chyba Cię nie dziwi to, że raczej nie zamierzam się tam wybierać:)? Nawet gdyby mi za to zapłacili milion ojro, nie zaryzykowałabym. Mam nadzieję, że nie będę miała żadnych koszmarów nocnych;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie robi wrażenie. Ja tam bym się wybrała nawet za jedno ojro, ale mogę zabrać też ten twój milion:))

   Usuń
 4. O Matko - brrrr!!! To zdecydowanie nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio oglądałam jakiś film, w którym też były lalki, takie porcelanowe i stwierdziłam, że ich wyjątkowo nie lubię. Kojarzą mi się one właśnie z jakąś diabelską mocą! Ta wyspa musi być przerażająca... Wiem, ze chciałabyś tam pojechać, ale mnie nie ciągnie do takich miejsc ;) Jednakże nie ukrywam, że z ciekawością przeczytałam ten post :) Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia masz rację, porcelanowe lalki mają to coś:)) ja tam je lubię:)) i rzeczywiście są nieodzowną częścią wielu horrorów:) Po komentarzach widzę, że jestem skazana na samotną wędrówkę, cóż szkoda, ale nie przeszkadza mi to:))

   Usuń
 6. Nie byłam nawet w stanie obejrzeć całego filmiku. Grrr... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurczę, muszę brać poprawkę na siebie. Mi wydawał się taki krótki i nieszkodliwy:)

   Usuń
 7. Czytałam już gdzieś o tej wyspie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To znane miejsce, niestety ja jeszcze tam nie byłam:)

   Usuń
 8. Powiem tak : Nie dziękuje ! Hee chyba nawet gdyby mit dopłacali to bym nie pojechała . Ja nie wiem kiedy to się stało , że zrobił się ze mnie taki boidudek .. A już wiem , kiedy wyszłam za mąż :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha a ja myślałam, że zamążpójście uodparnia na wszystkie strachy:))

   Usuń

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Copyright © 2016 Mam do powiedzenia , Blogger