Po co psu klatka?


Klatka kojarzy się z więzieniem. Te  posępne kraty, które zdają się mówić.. "Teraz to już masz przerąbane!". Tymczasem z klatką dla psa jest inaczej. Stanie się twoim sprzymierzeńcem, a dla twojego czworonoga wybawieniem

 
- Kupcie klatkę!
To są pierwsze słowa, które dobry hodowca psów wypowie w waszym kierunku. I teraz w większości przypadków zaczyna się zabawa.
  • Piekło i szatani!. Juzuś jak to?. To nasza Funieczka ma siedzieć w klatce?!
  • Przecież to więzienie!
  • Sami się zamknijcie!
  • Gdzie obrońcy praw zwierząt?!
Tymczasem Funieczka, Perełunia i Dżekuś przypatrują się waszej rozmowie z wywieszonym jęzorem i jakby mogli to by powiedzieli.
- Weź się jeden z drugim puknij w czoło, ja chcę klatkę!
 
DLACZEGO KLATKA JEST DOBRA DLA PSÓW?
 
1) Zapewnia mu bezpieczeństwo
Pamiętacie ekscytację, gdy wasz mały szczeniaczek trafił do domu?. To radosne stworzenie, które zwiedza każdy kąt i ciacha zębami wszystko co mu się nawinie. Począwszy od kabli do telewizora, a skończywszy na waszych ulubionych butach z wielbłądziej skóry. O ile ten ostatni wybryk może wkurzać, to spotkanie z elektryką może już być niebezpieczne. Lubicie pieczonego psa?.
 
2) Cichy kąt
- No chodź do mnie!. Kto jest najukochaniejszym piesunieczkiem pańci?!.
Każdy z nas potrzebuje spokoju. Z psami jest nieinaczej. Potrzebuje miejsca, w którym będzie mógł odpocząć i pomarudzić pod nosem.
- Weź pańcia daj na luz!
 
3) Stan spoczynku
Rzeczywiście.. Jeżeli pies od szczeniaka jest przyzwyczajony do klatki. To będąc w niej, zachowuje się spokojnie. Jest jego azylem, w którym czuje się dobrze.
 
4) Znajome miejsce
Lubimy podróżować z naszymi psami i to nieprawda, że każdy futrzak czuje się dobrze w nowym otoczeniu. Zdecydowana większość z nich jest podekscytowana i trochę niepewna. Zanim pies przyzwyczai się do nowego miejsca, to my już będziemy wyjeżdżać. Klatka, którą zabierzemy, jest namiastką domu. Da mu poczucie bezpieczeństwa w końcu to znajomy kąt.
 
To były zalety klatki. Teraz będzie trochę mniej przyjemnie, bo kupując klatkę psu, musisz pamiętać o twoich obowiązkach. Dlatego pamiętaj.
  • Klatka musi być odpowiednia nie tylko dla szczeniaka, ale też dla dorosłego psa, którym twój czworonóg stanie się szybciej niż myślisz
  • Jeżeli zostawiasz go w niej na kilka godzin, pamiętaj by zmieściły się w niej miski z jedzeniem i piciem, plus posłanie
  • Postaw ją w zacisznym miejscu i na pewno nie jest to przedpokój, gdzie wszyscy wchodzą i wychodzą
  • Przykryj ją od góry jakimś kocem. To zapewni przytulność
  • Nie zamykaj psa w klatce kiedy krzątasz się po domu, to nie może być dla niego kara.
 
 
Mój pies od szczeniaka śpi w klatce. Do mojego domu trafiła jako roczny podrostek. Nasz pierwszy dzień był pełen wrażeń i miałam obawy jak minie noc. Tymczasem jakie było moje zdziwienie, kiedy koło ósmej wieczorem psica poszła do klatki na spoczynek. Dla niej to nie było dziwne w końcu to jej klatka!.
 
Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Copyright © 2016 Mam do powiedzenia , Blogger