40 lat minęło - Czyli kiedy stajesz się zabytkiem?


Według obiegowej opinii kobieta po czterdziestce nie powinna już na nic liczyć, może poza bólem w kręgosłupie i miejscówką na cmentarzu, w której niedługo spoczną jej marne członki. Po przekroczeniu magicznej daty, wszystko i wszyscy będą cię informować, że równia pochyła po której stąpasz, od teraz będzie cię ciągnąć tylko w dół. 


   Weźmy takie reklamy. Młodzi rodzice, lekko po dwudziestce, szeroko uśmiechają się do siebie. Na ich dobry humor z pewnością ma wpływ fakt, że swoim latoroślom smarują chleb  pewną zdrową margaryną. Sądząc po wieku ich dzieci, spłodzili je,  kiedy mieli po piętnaście lat, gdzieś pomiędzy lekcją matematyki, a biegiem na 100 metrów podczas wufeu.
Idźmy dalej. Nastolatki, którym dopiero co zeszły pryszcze z twarzy, reklamują balsam ujędrniający. A co taka dziewczynka ma ujędrniać? Wystarczy, że się schyli po szkolny plecak i mięśnie rosną jej same.
    Myślisz sobie: Jest równouprawnienie. Mężczyźni w twoim wieku też mają przechlapane. Kryzys wieku średniego, wypadanie włosów, kondycja seksualna nie ta. I tak jest do czasu, kiedy zobaczysz ufryzowanego zdrajcę z brodą przyciętą pod linijkę, który wsiada do błyszczącego auta z dziewczyną, która mogłaby być jego córką i odjeżdżają ku zachodzącemu słońcu. 
    Mamy równouprawnienie, czy nie?! Teraz nasza kolej. Gdzie te drogie rumaki mechaniczne i młode Adonisy, z którymi kobiety będą pląsać w kierunku sypialni? Pies już drapał te tabletki, by chociaż sobie podotykać.
Tymczasem wyczerpał się limit szczęścia dla kobiet w średnim wieku. Jakbyś po przekroczeniu magicznej granicy, gratis otrzymała otwartą puszkę Pandory, a w niej oczywiście same nieszczęścia. W telewizorze kobiety pędzą do toalety, bo zgaga je piecze. Reklama tego nie pokazuje, ale sądząc po ich zbolałej minie pieczenie ugasiły wodą z toalety. Jesteś pewna, że gorzej być nie może! Nieprawda! Te, którym dopisało zdrowie gastryczne, wciskają ci klej do protez zębowych. 


I komu przeszkadzały lampy naftowe? Człowiek mniej wiedział i był szczęśliwszy. 
  "Dobrze wyglądasz, jak na swój wiek!"
Też mi komplement! Zabytki też dobrze wyglądają, tylko łatwiej je odrestaurować!

   
 Pozdrawiam   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Copyright © 2016 Mam do powiedzenia , Blogger