Decay 2015 (Rozkład)       Wbrew temu, co może sugerować plakat, ten film to nie horror, dużo lepszym określeniem będzie dramat
    

    Główny bohater Jonathan, to mężczyzna po trzydziestce. Cichy, spokojny, nie wadzi sąsiadom. Każdego ranka udaje się do wielkiego parku rozrywki, gdzie pracuje jako konserwator. Teren jest zamknięty i tylko górskie kolejki majestatycznie pnące się w górę, przypominają o czasach, kiedy wszystko w tym miejscu tętniło życiem.

    Mężczyzna nie ma przyjaciół, jeśli nie liczyć codziennych kontaktów z kolegą z pracy i sąsiadki, która powiedzmy, że się nim opiekuje. Jego azylem jest dom i piwnica, kryje jego piękny sekret. Jonathan hoduje storczyki, które fotografuje, a odbitki umieszcza na ścianie jak trofea.   
   Wszystko się zmieni kiedy pewnego dnia do jego domu włamują się dwie dziewczyny. W wyniku nieszczęśliwego wypadku jedna z nich umiera w domu, a druga podczas ucieczki ginie pod kołami rozpędzonego samochodu. Nie ma świadków, w piwnicy jest trup młodej kobiety. Od tej pory ona będzie jego "nową przyjaciółką", a miejsce zdjęć storczyków, zastąpią jej fotografie. Tylko kto normalny tak robi?


   To dobry film, ale nie należy do łatwych w odbiorze. Widz walczy z obrzydzeniem, by za chwilę litować się nad Jonathanem. Jaki będzie finał? Czy "śpiąca królewna" odnajdzie spokój i co stanie się z naszym bohaterem?Sami sprawdźcie.


.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do rozmowy ze mną przez komentarze. Będzie mi miło, jak dołączysz do dyskusji.

Obraźliwe teksty, jak i jego właściciela od razu wywalę.

Copyright © 2016 Mam do powiedzenia , Blogger